×

GİZLİ SEMBOLLER - İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZELERİ

Çağlar boyu dünyanın merkezi olarak kabul edilen İstanbul’un kalbindeyiz. Coğrafyamızın en kıymetli eserlerinin bulunduğu İstanbul Arkeoloji Müzeleri İstanbul Muhafızları’nın gezi noktası olacak.

İlk Türk arkelogu olarak kabul edilen Osman Hamdi Bey’in kurduğu Arkeoloji Müzesi salonlarında birbirinden ilginç pek çok eser bulunuyor. Bazı eserler eminim çok ilginizi çekecek. Örneğin Mısır’dan getirilmiş olan mumyalar, tarihin ilk antlaşması olan Kadeş Antlaşması, Büyük İskender’in kahramanlıklarının anlatıldığı lahit, Haliç gemilerin girmesini engelleyen zincirin parçaları... Tüm bu eserleri sadece görmekle kalmayacak onların gizemli hikayelerini de dinleyeceğiz. 

Sekiz yıldır kapalı olup, geçtiğimizgünlerde yeniden açılan ve Truva baştaolmak üzere pek çok antik kentten yüzlerce eserin ilk kez sergilendiği müzenin yeni bölümleri bizleribekliyor. Gezimizin başkahramanları Homeros’un İlyada ve Odysseiadestanlarıyla, antik dünyanın tanrı ve tanrıçaları ile efsanevi kişilikleriolacak. Onların mitolojik hikayelerini dinleyerek yapacağımız masal tadında kibu gezimizde “Efsane İstanbul” kitabının yazarı Ömer Kokal bizlere eşlik edecek.

Apollon, Athena, Marsyas, Poseidon,Medusa ve daha pek çok mitolojik kahramanın heykelleri dile gelip bizlereefsanelerini anlatacaklar. Böylece onlar müzenin salonlarına sıralanan suskunmermerler olmaktan çıkıp hayal gücümüzde yeni kapılar açacaklar. Müzeninbahçesinde gizli şifreleri çözecek, elde ettiğimiz şifreler ile sandığıaçacağız. Bakalım sandıktan ne çıkacak?  


Buluşma Noktası: İstanbul Arkeoloji Müzeleri Kafeteryası

Bitiş Noktası: İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi

Tur tarihi

6Şubat 2022

Tur saati

13:30 15:30

Tur ücreti

355 BİR YETİŞKİN BİR ÇOCUK KATILIM BEDELİ

4-12 arasındaki çocuklar, velisi ile birlikte olmalıdır.

Programa Dahil Olan Hizmetler

  • . Profesyonel Rehberlik & Danışmanlık
  • . #AilemleGeziyorum Program Yetkilisi Eşliği
  • . Kulaklık Cihaz Bedeli

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  • . Yetişkinler için Müze Kart (Geçerli müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarında getirmelerini rica ederiz.)
  • . Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal / iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Program bilgilendirmesi iletişim numaranıza mesaj olarak ilgili program tarihinden bir (1) gün önce iletilecektir.
  • Kontenjanlarmız program detaylarına göre değişiklik göstermektedir.
  • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.
  • İlgili programlarımız özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir.  

-Bosna Atasözü

Rezervasyon

Bu form ön rezervasyon içindir. Kontenjan müsaitliği ile ilgili size geri dönüş yapılacaktır.