×

GİZLİ SEMBOLLERLE FELSEFE - ARKEOLOJİ MÜZELERİ

Çağlar boyu dünyanın merkezi olarak kabul edilen İstanbul’un kalbindeyiz.

Coğrafyamızın en kıymetli eserlerinin bulunduğu İstanbul Arkeoloji Müzesi İstanbul Muhafızları’nın gezi noktası olacak.


İlk Türk arkeoloğu olarak kabul edilen Osman Hamdi Bey’in kurduğu Arkeoloji Müzesi salonlarında birbirinden ilginç pek çok eser bulunuyor. Bazı eserler eminim çok ilginizi çekecek. Örneğin Mısır’dan getirilmiş olan mumyalar, tarihin ilk antlaşması olan Kadeş Antlaşması, Büyük İskender’in kahramanlıklarının anlatıldığı lahit, Haliç gemilerin girmesini engelleyen zincirin parçaları... Tüm bu eserleri sadece görmekle kalmayacak onların gizemli hikayelerini de kıymetli danışmanımız Ömer Kokal’dan dinleyeceğiz. 

Ardından Şark Eserleri ve Çinili Köşk’ü ziyaret ediyoruz. Arkeoloji Müzesi’nde çocuklarımız birçok bulmaca ve soru ile karşılaşacak, bu yüzden anlatılanları can kulağı ile dinlemeleri gerekecek. Bu kadarla da bitmiyor. Müze bahçesinde gizli sembolleri bulup, ellerinde bulunan haritaya not almaları lazım. Keyifli oyunumuzun sonrasında, çocukların hayatına dokunma yolunda beraber yürüdüğümüz Hibrit Çocuk’un kıymetli hocaları ile felsefe sohbetine oturuyoruz.

Müzede gözlemlediğimiz bazı eserlerin ışığıyla düşünce yolculuğuna çıkacağız.

Karşılıklı güven, yardımlaşma ve birliktelik kavramları üzerinde keyifli sohbetimizi gerçekleştirirken, öğrencilerimizin yaş gruplarına uygun bir felsefe deneyimi yaşıyoruz. 

Tur tarihi

13Kasım 2021

Tur saati

14:00 16:00

Tur ücreti

295 BİR YETİŞKİN BİR ÇOCUK KATILIM BEDELİ

5-12 arasındaki çocuklar, velisi ile birlikte olmalıdır.

Programa Dahil Olan Hizmetler

  • . Danışmanlık & Profesyonel Rehberlik
  • . Kulaklık Cihazı
  • . Harita Oyunu
  • . Hibrit Çocuk Hocaları Eşliğinde Felsefe Atölyesi

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  • . Yetişkin Müze Giriş Bedeli
  • . (Geçerli müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarında getirmelerini rica ederiz.)
  • . Kişisel Harcamalar

Hibrit Çocuk Hakkında

Hibrit Çocuk, Château Eğitim Kurumları markasıdır. Tüm programlarımız Doç. Dr. Yavuz Samur koordinatörlüğünde hazırlanmaktadır. İstanbul – Nişantaşı’nda bulunan şubemizde ve online olarak 5-17 yaş arasındaki öğrencilerimize 21. yüzyıl yetkinliklerini kazandıracak ders ve atölyeler sunmaktayız.Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir.  

-Bosna Atasözü

Rezervasyon