×

UÇAN ADAM HEZARFEN - GALATA KULESİ MÜZESİ

Siz kıymetli ailelerimiz ile Galata Kulesi’nin içerisinde buluşuyoruz. Akdeniz ve Karadeniz’deki Ceneviz Kuleleri ile birlikte Unesco’nun geçici miras listesinde yer alan Galata Kulesi’nin en üst katına asansörle çıkıp İstanbul’a kuş bakışı bakarken kentin önemli noktalarını gözlemleyecek ve danışmanımızdan hikayelerini dinleyeceğiz. 

Hezarfen Ahmet Çelebi, kendi yaptığı kanatlarla kuleden Üsküdar’daki Doğancılar semtine kadar uçmayı başarmış tarihi bir karekter. Bu programımızda kendisini daha yakından tanıyacağız. Galata Kulesi müzesinde, tarihöncesi dönemlerden itibaren yerleşime sahne olan ve üç büyük imparatorluğa, yaklaşık on altı yüzyıl boyunca başkentlik yapan İstanbul’un tüm dönemlerini yansıtan eserler sergilenmekte olan tüm katlarını adımlayarak kuleden ayrılacağız. 

20. yüzyılın ortalarına kadar İstanbul’daki en yüksek yapılardan biri olan Galata Kulesi’ni arkamıza alarak fotoğraf vermeyi ihmal etmiyoruz.  

Kuleden ayrılışımızın sonrasında Beyoğlu’na doğru yürüyüşümüzü yapacağız. Beyoğlu’na kadar ilginizi çekecek pek çok şey göreceksiniz. Yürüşümüz sırasında dikkatinizi rengarenk çalgı aletleri çekecek. 

Beyoğlu’na vardığımızda bizleri gizemli bir tünel bekliyor olacak. Bu tünel aslında bir çeşit metro. Londra Metrosu’ndan sonra Dünyanın en eski ikinci metrosu...

Tünelin içine doğru yol alan vagonlar, Jules Verne’nin, “Dünyanın Merkezi’ne Seyahat” kitabını akla getiriyor. Dünyanın ilk yeraltı raylı sistemlerinden biri olan Tarihi Metrosu hakkında bilgilerimizi tazeleyecek, efsanelerini dinleyecek ve çalışma prensibini öğreneceğiz.

Tarihi yapı olan ve ismini altından geçen metrodan alan METROHAN önünde programımızı sonlandıracağız.


Buluşma Noktası: Galata Kulesi Müzesi

Bitiş Noktası: Beyoğlu Tünel Meydanı

Tur tarihi

5Şubat 2022

Tur saati

10:00 11:45

Tur ücreti

335 BİR YETİŞKİN BİR ÇOCUK KATILIM BEDELİ

4-12 arasındaki çocuklar, velisi ile birlikte olmalıdır.

Programa Dahil Olan Hizmetler

  • . Profesyonel Rehberlik & Danışmanlık
  • . #AilemleGeziyorum Program Yetkilisi Eşliği
  • . Kulaklık Cihaz Bedeli

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  • . Yetişkinler için Müze Kart (Geçerli müze kartı olan misafirlerimizin kartlarını yanlarında getirmelerini rica ederiz.)
  • . Kişisel Harcamalar

ÖNEMLİ BİLGİLER

  • Kesin rezervasyon işlemlerinde 15 günden az kalan süre zarfında iptal / iade işlemi gerçekleştirilmemektedir.
  • Program bilgilendirmesi iletişim numaranıza mesaj olarak ilgili program tarihinden bir (1) gün önce iletilecektir.
  • Kontenjanlarmız program detaylarına göre değişiklik göstermektedir.
  • Garanti altına alınmamış rezervasyonlar için acenta herhangi bir yer opsiyonu tutmakla yükümlü değildir.
  • İlgili programlarımız özel gruplarınız için istediğiniz tarihlerde düzenlenebilmektedir. Detaylar için seyahat danışmanımız ile iletişime geçebilirsiiniz.Seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir.  

-Bosna Atasözü

Rezervasyon

Bu form ön rezervasyon içindir. Kontenjan müsaitliği ile ilgili size geri dönüş yapılacaktır.