×

BADEMLER KÖYÜ / URLA

Bademler, Güzelbahçe’den başlayıp Seferihisar’a doğru uzanan geniş koridorun ortalarında, İzmir’e 35 km. uzaklıkta bir köy. Bademler insanının 1820’li yıllara değin bu yörede göçebe yaşadığı ve tahtacılıkla geçindiği biliniyor.Başlangıçta 12 kıl çadırla 3 evden ibaretmiş.Yakın çevresinde bulunan bir kaç Badem ağacından dolayı buranın adı BADEMLER diye anılır olmuş.


Bademler halkı 1962 yılında bir Kalkınma kooperatifi kurmuş ve kooperatifin kuruluşundan sonra geçim kaynakları çiçekçilik olmuştur.

Bademler Köyü temizliği ile de dikkat çeken bir köy. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 2012’de yaptığı bir yarışma sonucu Türkiye’nin en temiz köyü seçilmiştir.

Tur tarihi

24Mayıs 2020

Tur saati

07:00 19:00

Tur ücreti

1900 Tur ücreti 1 yetişkin ve 1 çocuk içindir

4-14 arasındaki çocuklar, velisi ile birlikte olmalıdır.

Programa Dahil Olan Hizmetler

  • . Bademler Doğal Yaşam Köyü’ne Ulaşım
  • . Uzman Rehberlik Hizmeti ve Söyleşiler
  • . Bahsedilen Öğünler

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

  • . Kişisel Harcamalar
  • . Yemekte alınacak ekstra içecekler

ŞEKER BAYRAMI

Sabah erkenden Urla’ya doğru yola çıkıyoruz. Bademler Doğal Yaşam Köyü’ne varıp öğle yemeğimizi yedikten sonra genç ormancılar ile birlikte çevreyi tanımak için minik bir geziye çıkıyoruz. Çocuklarımız için en eğlenceli olan kısıma geçecek ve toprak etkinlikleri yapacağız.
Ardından göl çevresinde yürüyüş yapacak ve heyecanla akşam olmasını bekleyeceğiz. Akşamki sinema etkinliğimiz sonrasında uyuyup yarın için biraz enerji toplayacağız.


İkinci günümüzde eğlenceli bir sabah yürüyüşünden sonra kahvaltımızı yapıp doğal yaşam köyü içerisindeki barınağı ziyaret ediyoruz. Sevimli dostlarımız bizleri karşılıyor bursası onlar için bir otel ve sürekli yeni yeni arkadaşlarla tanışma fırsatları oluyor tıpkı bizim Genç  Kaşiflerimizle tanışacakları gibi. Atölye çalışmaları ve farklı birçok etkinliklerle günü tamamlayıp akşamı bekliyoruz. Hepimiz toplaşıp kamp ateşi etrafında masal gecesi yapıp gece yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra heyecanla kendimizi turun üçüncü gününe hazırlayacağız.


Üçüncü gün ise güçlüdönemlerinde ticaretin, dinlerin ve kültürlerin başkenti olmayı başarmış bir şehir olan Efes Antik Kenti’ne doğru yola çıkacağız. Burada soylu şehir Efes hakkında ilginç bilgiler öğreneceğiz. Çocuklarımız ile eğlenceli bir tiyatro etkinliği yaptıktan sonra öğle yemeği için Şirince Köyü’ne doğru yola çıkacağız. Lezzetli bir öğle yemeğinden sonra 3’te yola çıkmaya hazırlanıyoruz. 19:00’da İstanbul’a varıp bir sonraki turumuzda sizlerle görüşmek için vedalaşıyoruz.

1 yetişkin 1 çocuk için fiyat: 1900TL
3 kişilik aileler için fiyat: 2500TL
4 kişilik aileler için fiyat: 3200TLSeyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir.  

-Bosna Atasözü

Rezervasyon